Aktualności

Międzydiecezjalny Konkurs Historyczno - Religijny "Rola narodu i Kościoła w odzyskaniu niepodległości

Dnia 07.12.2017r. odbył się etap szkolny Międzydiecezjalnego Konkursu Historyczno - Religijnego "Rola narodu i Kościoła w odzyskaniu niepodległości. Organizatorami konkursu byli : Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie, Stowarzyszenie Przyjaciół Podkarpackiej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II oraz Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie. W konkursie uczestniczyło czterech uczniów naszej szkoły : J. Gołdy, A. Burbeło, P. Gniewek, D. Słabicki.  23 Lutego 2018 odbył się w Przemyślu finał diecezjalny w którym naszą szkołę reprezentowała J. Gołdy. Honorowy gość konkursu - biskup przemyski Stanisław Jamrozek podzielił się z uczestnikami refleksą na temat tożsamości narodowej i właściwej hierarchii wartości w życiu każdego człowieka a następnie wręczył wszystkim finalistom nagrody.

 

ml