Aktualności

Finał Podkarpackiego Gimnazjalnego Konkursu Chemicznego 2018

W dniu 26 kwietnia 2018 r. w Łętowni odbył się finał Podkarpackiego Gimnazjalnego Konkursu Chemicznego. Wśród uczestników tego etapu konkursu znalazła się, jako jedna z 40. zakwalifikowanych, uczennica klasy III A naszego gimnazjum – Zuzanna Michajluk.

PGKCh odbywa się już od 18 lat. Patronat nad konkursem sprawują m.in. Podkarpacki Kurator Oświaty i Wydział Chemiczny Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza w Rzeszowie. Głównym celem konkursu jest rozbudzanie zainteresowania chemią jako nauką empiryczną oraz umożliwienie porównania wiedzy i umiejętności uczniów gimnazjów z całego województwa.

Uczniowie rozwiązywali zarówno zadania zamknięte, jak i otwarte. Do rozwiązania zadań konieczna była wiedza znacznie wykraczająca poza treści nauczane na poziomie gimnazjum, np. liczba Avogadro, stężenie molowe, objętość molowa…. Zuzi towarzyszyła Anna Kuta, uczennica, która w eliminacjach szkolnych zajęła 2. miejsce. Po zakończeniu rywalizacji wszyscy uczestnicy brali aktywny udział w pokazach doświadczeń chemicznych przygotowanych przez Koło Naukowe Studentów Chemii „Esprit”

Więcej informacji i zdjęć dostępnych będzie na stronie: http://spletownia.vdl.pl/

Zuzi gratulujemy zdolności i wiadomości. Życzymy powodzenia i sukcesów w nowej szkole

Tekst i zdjęcia R. Pawlik