Samorząd w roku 2016/2017

 

SAMORZĄD UCZNIOWSKI GIMNAZJUM
im. bpa Ignacego Krasickiego w Radymnie
rok szkolny 2016/2017

„Z dziećmi powinno się przebywać razem, ale jednocześnie pozostawiać im swobodę; przychodzić z pomocą, ale pozwalać na samodzielne decyzje; łączyć
w sobie stanowczość z wyrozumiałością; być sobą i umieć rezygnować z siebie."

– Pino Pellegrino

Pod koniec września 2016 roku odbyły się wybory uzupełniające do Samorządu Szkolnego Gimnazjum Nr 1 w Radymnie. Skład Samorządu to:

Najwyższy resort:

Przewodniczący: Kacper Moszumański

Wiceprzewodniczący: Karol Janiga

Patryk Maj

Sekretarz: Justyna Gołdy

 

Ministerstwa:

Prawdy:

Monika Baran

Aleksandra Matwijczak

Anna Kuta

 

Obfitości:

Piotr Michalski

Paulina Starzec

 

Miłości:

Anna Napierko

Agnieszka Burbeło

Kamila Reszka

Jakub Słabicki

Agata Kocuń

Dominika Franus

 

 

W tym roku szkolnym samorząd zaplanował wiele działań. Wszystkie plany omawiane będą w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca na pierwszej długiej przerwie w sali 27. Plan Pracy Samorządu Szkolnego na rok szkolny 2016/2017 znajduje się do wglądu u Opiekuna Samorządu. Prosimy o zgłaszanie propozycji działań i różnych przedsięwzięć do członków Samorządu. Czekamy na Wasze pomysły!!!

Życzymy wszystkim pełnego sukcesów roku szkolnego 2016/2017, a Samorządowi owocnej i dobrej współpracy.

Samorząd szkolny wraz z opiekunem

 

Początek roku szkolnego 2016/2017

Pierwszego września w całej Polsce zarówno jak i w naszej szkole rozpoczął się rok szkolny 2016/2017. Z tej okazji w imieniu samorządu szkolnego pragnę złożyć życzenia wszystkim uczniom- samych sukcesów i zdobywania wymarzonych ocen i wiedzy a nauczycielom pomyślnej pracy w kształtowaniu młodego pokolenia.

Kacper Moszumański

Udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy

Uczestniczyliśmy w zbiórce w ramach 24 finału WOŚP. Kwestowali Kacper Moszumański, Marietta Sobejko i Patrycja Kudyba, a koordynatorem akcji była p. Iwona Brzuchacz. Zebraliśmy ponad 1100 złotych!

PAMIĘTAMY

 

10 listopada po uroczystej akademii z okazji Święta Niepodległości samorząd uczniowski udał się na miejski cmentarz aby oddać cześć poległym żołnierzom. Młodzież złożyła bukiet i zapaliła znicz.

SYMBOLICZNA RÓŻA

14 października z okazji Święta Edukacji Narodowej, samorząd uczniowski za pośrednictwem ręcznie robionej kartki złożył życzenia nauczycielom i pracownikom szkoły. Przewodniczący, zastępca oraz członkowie podpisywali się, w imieniu wszystkich uczniów, pod życzeniami.